POLAtleci

54. PARALEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI – wyniki (26.06.2026, Zamość)

Podsumowanie

W zawodach zapisano 69 startów 42 zawodników w 17 konkurencjach i kategoriach. Najliczniej obsadzone: 100m M Senior (14 startujących) – wygrał Michał Derus z wynikiem 10.88; 100m Frame Running M Senior (9 startujących) – wygrał Mateusz Feliks Pawluk z wynikiem 15.48; 200m M Senior (9 startujących) – wygrał Wiktor Szala z wynikiem 25.59. 68 wyników pochodzi ze źródeł nieoficjalnych i jest oznaczonych w tabelach.

Medaliści

  1. 🥇 Agata Łuczka18.59
  2. 🥈 Miriam Weronika Dominikowska22.77
  3. 🥉 Aleksandra Bednarczuk23.83
  1. 🥇 Mateusz Feliks Pawluk15.48
  2. 🥈 Wojciech Kukiełka16.06
  3. 🥉 Piotr Siejwa17.04
100m K Senior
  1. 🥇 Agata Gałan12.93
  2. 🥈 Agata Krzywdzińska13.05
  3. 🥉 Lena Zakrzewska13.65
100m M Senior
  1. 🥇 Michał Derus10.88
  2. 🥈 Filip Wojtunik11.51
  3. 🥉 Michał Kotkowski11.62
  1. 🥇 Artur Kamiński17.34
  1. 🥇 Magdalena Andruszkiewicz35.05
  2. 🥈 Agata Łuczka37.32
  3. 🥉 Miriam Weronika Dominikowska46.91
  1. 🥇 Wojciech Kukiełka33.46
  2. 🥈 Patrik Niemiec40.39
  3. 🥉 Krystian Porębski42.72
200m M Senior
  1. 🥇 Wiktor Szala25.59
  2. 🥈 Paweł Pancewicz25.70
  3. 🥉 Fabian Haręża26.20
  1. 🥇 Agata Łuczka1:19.14
  2. 🥈 Tola Anna Jakubczyk1:56.30
  3. 🥉 Teresa Maria Jastrzębska2:29.10
  1. 🥇 Wojciech Kukiełka1:12.78
  2. 🥈 Bartosz Stefański1:23.24
  3. 🥉 Dawid Śledziona2:59.87
400m K Senior
  1. 🥇 Katarzyna Kisiel1:09.51
  2. 🥈 Magdalena Gontarz1:17.01
400m M Senior
  1. 🥇 Marcin Szlachcikowski58.32
  2. 🥈 Damian Żołądek1:00.25
  3. 🥉 Krystian Kulbat1:00.40
  1. 🥇 Patrik Niemiec3:19.22
800m M Senior
  1. 🥇 Robert Cwenar2:13.25
1500m K Senior
  1. 🥇 Joanna Mazur5:04.80
1500m M Senior
  1. 🥇 Robert Cwenar4:24.38
  2. 🥈 Zenon Dudka5:20.85
5000m M Senior
  1. 🥇 Zenon Dudka21:29.71

100m Frame Running K Senior (4)

MiejsceZawodnikWynik
1.Agata Łuczka200818.59
2.Miriam Weronika Dominikowska200122.77
3.Aleksandra Bednarczuk201123.83
4.Teresa Maria Jastrzębska200927.82

100m Frame Running M Senior (9)

MiejsceZawodnikWynik
1.Mateusz Feliks Pawluk199815.48
2.Wojciech Kukiełka200716.06
3.Piotr Siejwa200617.04
4.Patrik Niemiec199518.84
5.Bartosz Stefański200119.79
6.Krystian Porębski200020.27
7.Filip Hamerla201221.50
8.Łukasz Stechnij201523.79
9.Dawid Śledziona200744.30

100m K Senior (5)

MiejsceZawodnikWynik
1.Agata Gałan200312.93
2.Agata Krzywdzińska199413.05
3.Lena Zakrzewska200913.65
4.Magdalena Gontarz200614.64
5.Jagoda Kibil199917.80

100m M Senior (14)

MiejsceZawodnikWynik
1.Michał Derus199010.88
2.Filip Wojtunik200511.51
3.Michał Kotkowski199811.62
4.Paweł Pancewicz200711.83
5.Wiktor Szala200611.85
6.Kacper Wcisło200511.93
7.Fabian Haręża200812.52
8.Marcin Szlachcikowski199712.70
9.Mikołaj Fiedoruk200412.91
10.Krzysztof Ciuksza199713.53

100m Wheelchair M Senior (1)

MiejsceZawodnikWynik
1.Artur Kamiński198217.34

200m Frame Running K Senior (4)

MiejsceZawodnikWynik
1.Magdalena Andruszkiewicz198935.05
2.Agata Łuczka200837.32
3.Miriam Weronika Dominikowska200146.91
4.Tola Anna Jakubczyk201150.31

200m Frame Running M Senior (4)

MiejsceZawodnikWynik
1.Wojciech Kukiełka200733.46
2.Patrik Niemiec199540.39
3.Krystian Porębski200042.72
4.Dawid Śledziona20071:24.29

200m M Senior (9)

MiejsceZawodnikWynik
1.Wiktor Szala200625.59
2.Paweł Pancewicz200725.70
3.Fabian Haręża200826.20
4.Kacper Wcisło200527.28
5.Krzysztof Ciuksza199727.77
6.Michał Kotkowski199828.72
7.Tomasz Sikorski198429.53
8.Filip Winiarczyk201130.90
9.Rafał Wyszyński200033.48

400m Frame Running K Senior (3)

MiejsceZawodnikWynik
1.Agata Łuczka20081:19.14
2.Tola Anna Jakubczyk20111:56.30
3.Teresa Maria Jastrzębska20092:29.10

400m Frame Running M Senior (3)

MiejsceZawodnikWynik
1.Wojciech Kukiełka20071:12.78
2.Bartosz Stefański20011:23.24
3.Dawid Śledziona20072:59.87

400m K Senior (2)

MiejsceZawodnikWynik
1.Katarzyna Kisiel20041:09.51
2.Magdalena Gontarz20061:17.01

400m M Senior (5)

MiejsceZawodnikWynik
1.Marcin Szlachcikowski199758.32
2.Damian Żołądek19971:00.25
3.Krystian Kulbat20041:00.40
4.Mikołaj Fiedoruk20041:02.08
5.Piotr Kiełpin19921:04.27

800m Frame Running M Senior (1)

MiejsceZawodnikWynik
1.Patrik Niemiec19953:19.22

800m M Senior (1)

MiejsceZawodnikWynik
1.Robert Cwenar19972:13.25

1500m K Senior (1)

MiejsceZawodnikWynik
1.Joanna Mazur19905:04.80

1500m M Senior (2)

MiejsceZawodnikWynik
1.Robert Cwenar19974:24.38
2.Zenon Dudka19695:20.85

5000m M Senior (1)

MiejsceZawodnikWynik
1.Zenon Dudka196921:29.71
Medaliści, edycje i powiązane rankingi