Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U17 i U20 2026 – wyniki (13.06.2026, Warszawa)
Podsumowanie
W zawodach zapisano 36 startów 18 zawodników w 20 konkurencjach i kategoriach. Najliczniej obsadzone: 100m Frame Running M U20 (3 startujących) – wygrał Wojciech Kukiełka z wynikiem 16.96; 100m Wheelchair M (3 startujących) – wygrał Karol Demucha z wynikiem 17.21; 200m Frame Running M U20 (3 startujących) – wygrał Wojciech Kukiełka z wynikiem 34.36. 36 wyników pochodzi ze źródeł nieoficjalnych i jest oznaczonych w tabelach.
Medaliści
- 🥇 Aleksandra Bednarczuk25.26
- 🥇 Agata Łuczka19.33
- 🥈 Teresa Maria Jastrzębska29.08
- 🥇 Jan Maksymilian Chodowiec39.24
- 🥇 Wojciech Kukiełka16.96
- 🥈 Franciszek Mędziak18.39
- 🥉 Dawid Śledziona40.03
- 🥇 Weronika Pola Żarska22.37
- 🥇 Oliwier Bońkowski12.20
- 🥈 Filip Winiarczyk15.43
- 🥇 Paweł Pancewicz12.12
- 🥈 Fabian Haręża12.74
- 🥇 Karol Demucha17.21
- 🥈 Oskar Piotrowski21.58
- 🥉 Teodor Leitan22.78
- 🥇 Przemysław Laszuk24.50
- 🥈 Maksymilian Bajwoluk33.01
- 🥇 Aleksandra Bednarczuk51.01
- 🥈 Tola Anna Jakubczyk51.81
- 🥇 Agata Łuczka37.43
- 🥈 Teresa Maria Jastrzębska1:05.01
- 🥇 Wojciech Kukiełka34.36
- 🥈 Franciszek Mędziak39.18
- 🥉 Dawid Śledziona1:36.20
- 🥇 Weronika Pola Żarska46.65
- 🥇 Filip Winiarczyk29.77
- 🥇 Paweł Pancewicz25.20
- 🥇 Oskar Piotrowski36.10
- 🥈 Teodor Leitan40.95
- 🥇 Tola Anna Jakubczyk1:52.89
- 🥇 Agata Łuczka1:20.64
- 🥈 Teresa Maria Jastrzębska2:30.16
- 🥇 Wojciech Kukiełka1:12.01
- 🥈 Franciszek Mędziak1:22.74
- 🥉 Dawid Śledziona3:26.46
- 🥇 Weronika Pola Żarska2:33.83
100m Frame Running K (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Aleksandra Bednarczuk2011 | AKSON Zamość | 25.26 |
100m Frame Running K U20 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Agata Łuczka2008 | AKSON Zamość | 19.33 |
| 2. | Teresa Maria Jastrzębska2009 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 29.08 |
100m Frame Running M (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jan Maksymilian Chodowiec2015 | IKS Młode Wilki | 39.24 |
100m Frame Running M U20 (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Wojciech Kukiełka2007 | AKSON Zamość | 16.96 |
| 2. | Franciszek Mędziak2009 | AKSON Zamość | 18.39 |
| 3. | Dawid Śledziona2007 | UKS Szóstka Rzeszów | 40.03 |
100m K (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Weronika Pola Żarska2015 | SKS Sokół Malbork | 22.37 |
100m M (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Oliwier Bońkowski2010 | KL Iskra Białogard | 12.20 |
| 2. | Filip Winiarczyk2011 | GZSN START Gorzów Wlkp. | 15.43 |
100m M U20 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Paweł Pancewicz2007 | PSSON Start Białystok | 12.12 |
| 2. | Fabian Haręża2008 | ZSR Start Zielona Góra | 12.74 |
100m Wheelchair M (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Karol Demucha2011 | BZSR Start Bielsko-Biała | 17.21 |
| 2. | Oskar Piotrowski2010 | BZSR Start Bielsko-Biała | 21.58 |
| 3. | Teodor Leitan2011 | BZSR Start Bielsko-Biała | 22.78 |
100m Wheelchair M U20 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Przemysław Laszuk2007 | WZSN Start Wrocław | 24.50 |
| 2. | Maksymilian Bajwoluk2009 | AKSON Zamość | 33.01 |
200m Frame Running K (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Aleksandra Bednarczuk2011 | AKSON Zamość | 51.01 |
| 2. | Tola Anna Jakubczyk2011 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 51.81 |
200m Frame Running K U20 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Agata Łuczka2008 | AKSON Zamość | 37.43 |
| 2. | Teresa Maria Jastrzębska2009 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 1:05.01 |
200m Frame Running M U20 (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Wojciech Kukiełka2007 | AKSON Zamość | 34.36 |
| 2. | Franciszek Mędziak2009 | AKSON Zamość | 39.18 |
| 3. | Dawid Śledziona2007 | UKS Szóstka Rzeszów | 1:36.20 |
200m K U20 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Weronika Pola Żarska2015 | SKS Sokół Malbork | 46.65 |
200m M (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Filip Winiarczyk2011 | GZSN START Gorzów Wlkp. | 29.77 |
200m M U20 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Paweł Pancewicz2007 | PSSON Start Białystok | 25.20 |
200m Wheelchair M (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Oskar Piotrowski2010 | BZSR Start Bielsko-Biała | 36.10 |
| 2. | Teodor Leitan2011 | BZSR Start Bielsko-Biała | 40.95 |
400m Frame Running K (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Tola Anna Jakubczyk2011 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 1:52.89 |
400m Frame Running K U20 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Agata Łuczka2008 | AKSON Zamość | 1:20.64 |
| 2. | Teresa Maria Jastrzębska2009 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 2:30.16 |
400m Frame Running M U20 (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Wojciech Kukiełka2007 | AKSON Zamość | 1:12.01 |
| 2. | Franciszek Mędziak2009 | AKSON Zamość | 1:22.74 |
| 3. | Dawid Śledziona2007 | UKS Szóstka Rzeszów | 3:26.46 |
400m K (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Weronika Pola Żarska2015 | SKS Sokół Malbork | 2:33.83 |
Inne zawody w tym terminie
- Mazowiecki mityng dla dzieci · Mława
- Bieg Nocny Marek – DZIECI · Marki
Medaliści, edycje i powiązane rankingi
Medaliści → profile
- Aleksandra Bednarczuk
- Agata Łuczka
- Teresa Maria Jastrzębska
- Jan Maksymilian Chodowiec
- Wojciech Kukiełka
- Franciszek Mędziak
- Dawid Śledziona
- Weronika Pola Żarska
- Oliwier Bońkowski
- Filip Winiarczyk
- Paweł Pancewicz
- Fabian Haręża
- Karol Demucha
- Oskar Piotrowski
- Teodor Leitan
- Przemysław Laszuk
- Maksymilian Bajwoluk
- Tola Anna Jakubczyk
Poprzednia / następna edycja i cykl
Inne starty medalistów w tym miesiącu
- 54. PARALEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI · 2026-06-26 · Zamość