54. PARALEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI – wyniki (26.06.2026, Zamość)
Podsumowanie
W zawodach zapisano 69 startów 42 zawodników w 17 konkurencjach i kategoriach. Najliczniej obsadzone: 100m M Senior (14 startujących) – wygrał Michał Derus z wynikiem 10.88; 100m Frame Running M Senior (9 startujących) – wygrał Mateusz Feliks Pawluk z wynikiem 15.48; 200m M Senior (9 startujących) – wygrał Wiktor Szala z wynikiem 25.59. 68 wyników pochodzi ze źródeł nieoficjalnych i jest oznaczonych w tabelach.
Medaliści
- 🥇 Agata Łuczka18.59
- 🥈 Miriam Weronika Dominikowska22.77
- 🥉 Aleksandra Bednarczuk23.83
- 🥇 Mateusz Feliks Pawluk15.48
- 🥈 Wojciech Kukiełka16.06
- 🥉 Piotr Siejwa17.04
- 🥇 Agata Gałan12.93
- 🥈 Agata Krzywdzińska13.05
- 🥉 Lena Zakrzewska13.65
- 🥇 Michał Derus10.88
- 🥈 Filip Wojtunik11.51
- 🥉 Michał Kotkowski11.62
- 🥇 Artur Kamiński17.34
- 🥇 Magdalena Andruszkiewicz35.05
- 🥈 Agata Łuczka37.32
- 🥉 Miriam Weronika Dominikowska46.91
- 🥇 Wojciech Kukiełka33.46
- 🥈 Patrik Niemiec40.39
- 🥉 Krystian Porębski42.72
- 🥇 Wiktor Szala25.59
- 🥈 Paweł Pancewicz25.70
- 🥉 Fabian Haręża26.20
- 🥇 Agata Łuczka1:19.14
- 🥈 Tola Anna Jakubczyk1:56.30
- 🥉 Teresa Maria Jastrzębska2:29.10
- 🥇 Wojciech Kukiełka1:12.78
- 🥈 Bartosz Stefański1:23.24
- 🥉 Dawid Śledziona2:59.87
- 🥇 Katarzyna Kisiel1:09.51
- 🥈 Magdalena Gontarz1:17.01
- 🥇 Marcin Szlachcikowski58.32
- 🥈 Damian Żołądek1:00.25
- 🥉 Krystian Kulbat1:00.40
- 🥇 Patrik Niemiec3:19.22
- 🥇 Robert Cwenar2:13.25
- 🥇 Joanna Mazur5:04.80
- 🥇 Robert Cwenar4:24.38
- 🥈 Zenon Dudka5:20.85
- 🥇 Zenon Dudka21:29.71
100m Frame Running K Senior (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Agata Łuczka2008 | AKSON Zamość | 18.59 |
| 2. | Miriam Weronika Dominikowska2001 | Rekord Poznań | 22.77 |
| 3. | Aleksandra Bednarczuk2011 | AKSON Zamość | 23.83 |
| 4. | Teresa Maria Jastrzębska2009 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 27.82 |
100m Frame Running M Senior (9)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Mateusz Feliks Pawluk1998 | AKSON Zamość | 15.48 |
| 2. | Wojciech Kukiełka2007 | AKSON Zamość | 16.06 |
| 3. | Piotr Siejwa2006 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 17.04 |
| 4. | Patrik Niemiec1995 | KS Alfa Rzeszów | 18.84 |
| 5. | Bartosz Stefański2001 | RSSiRON Start Radom | 19.79 |
| 6. | Krystian Porębski2000 | KS Alfa Rzeszów | 20.27 |
| 7. | Filip Hamerla2012 | UKS Szóstka Rzeszów | 21.50 |
| 8. | Łukasz Stechnij2015 | AKSON Zamość | 23.79 |
| 9. | Dawid Śledziona2007 | UKS Szóstka Rzeszów | 44.30 |
100m K Senior (5)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Agata Gałan2003 | GZSN START Gorzów Wlkp. | 12.93 |
| 2. | Agata Krzywdzińska1994 | MKL Toruń | 13.05 |
| 3. | Lena Zakrzewska2009 | SSR Start Poznań | 13.65 |
| 4. | Magdalena Gontarz2006 | RSSiRON Start Radom | 14.64 |
| 5. | Jagoda Kibil1999 | RSSiRON Start Radom | 17.80 |
100m M Senior (14)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Michał Derus1990 | TZSN Start Tarnów | 10.88 |
| 2. | Filip Wojtunik2005 | RLTL GGG Radom | 11.51 |
| 3. | Michał Kotkowski1998 | SSR Start Poznań | 11.62 |
| 4. | Paweł Pancewicz2007 | PSSON Start Białystok | 11.83 |
| 5. | Wiktor Szala2006 | SSR Start Poznań | 11.85 |
| 6. | Kacper Wcisło2005 | TZSN Start Tarnów | 11.93 |
| 7. | Fabian Haręża2008 | ZSR Start Zielona Góra | 12.52 |
| 8. | Marcin Szlachcikowski1997 | SKS Sokół Malbork | 12.70 |
| 9. | Mikołaj Fiedoruk2004 | PSSON Start Białystok | 12.91 |
| 10. | Krzysztof Ciuksza1997 | GZSN START Gorzów Wlkp. | 13.53 |
100m Wheelchair M Senior (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Artur Kamiński1982 | KSN Start Szczecin | 17.34 |
200m Frame Running K Senior (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Magdalena Andruszkiewicz1989 | GZSN START Gorzów Wlkp. | 35.05 |
| 2. | Agata Łuczka2008 | AKSON Zamość | 37.32 |
| 3. | Miriam Weronika Dominikowska2001 | Rekord Poznań | 46.91 |
| 4. | Tola Anna Jakubczyk2011 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 50.31 |
200m Frame Running M Senior (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Wojciech Kukiełka2007 | AKSON Zamość | 33.46 |
| 2. | Patrik Niemiec1995 | KS Alfa Rzeszów | 40.39 |
| 3. | Krystian Porębski2000 | KS Alfa Rzeszów | 42.72 |
| 4. | Dawid Śledziona2007 | UKS Szóstka Rzeszów | 1:24.29 |
200m M Senior (9)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Wiktor Szala2006 | SSR Start Poznań | 25.59 |
| 2. | Paweł Pancewicz2007 | PSSON Start Białystok | 25.70 |
| 3. | Fabian Haręża2008 | ZSR Start Zielona Góra | 26.20 |
| 4. | Kacper Wcisło2005 | TZSN Start Tarnów | 27.28 |
| 5. | Krzysztof Ciuksza1997 | GZSN START Gorzów Wlkp. | 27.77 |
| 6. | Michał Kotkowski1998 | SSR Start Poznań | 28.72 |
| 7. | Tomasz Sikorski1984 | TZSN Start Tarnów | 29.53 |
| 8. | Filip Winiarczyk2011 | GZSN START Gorzów Wlkp. | 30.90 |
| 9. | Rafał Wyszyński2000 | PSSON Start Białystok | 33.48 |
400m Frame Running K Senior (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Agata Łuczka2008 | AKSON Zamość | 1:19.14 |
| 2. | Tola Anna Jakubczyk2011 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 1:56.30 |
| 3. | Teresa Maria Jastrzębska2009 | Frame Running Terenia Club Wrocław | 2:29.10 |
400m Frame Running M Senior (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Wojciech Kukiełka2007 | AKSON Zamość | 1:12.78 |
| 2. | Bartosz Stefański2001 | RSSiRON Start Radom | 1:23.24 |
| 3. | Dawid Śledziona2007 | UKS Szóstka Rzeszów | 2:59.87 |
400m K Senior (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Katarzyna Kisiel2004 | RSSiRON Start Radom | 1:09.51 |
| 2. | Magdalena Gontarz2006 | RSSiRON Start Radom | 1:17.01 |
400m M Senior (5)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Marcin Szlachcikowski1997 | SKS Sokół Malbork | 58.32 |
| 2. | Damian Żołądek1997 | UKS Olimpijczyk Skorzewo | 1:00.25 |
| 3. | Krystian Kulbat2004 | SSiRON Start Bydgoszcz | 1:00.40 |
| 4. | Mikołaj Fiedoruk2004 | PSSON Start Białystok | 1:02.08 |
| 5. | Piotr Kiełpin1992 | UKS Olimpijczyk Skorzewo | 1:04.27 |
800m Frame Running M Senior (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Patrik Niemiec1995 | KS Alfa Rzeszów | 3:19.22 |
800m M Senior (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Robert Cwenar1997 | WZSN Start Wrocław | 2:13.25 |
1500m K Senior (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Joanna Mazur1990 | TZSN Start Tarnów | 5:04.80 |
1500m M Senior (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Robert Cwenar1997 | WZSN Start Wrocław | 4:24.38 |
| 2. | Zenon Dudka1969 | KSN Łuczniczka Bydgoszcz | 5:20.85 |
5000m M Senior (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Zenon Dudka1969 | KSN Łuczniczka Bydgoszcz | 21:29.71 |
Medaliści, edycje i powiązane rankingi
Medaliści → profile
- Agata Łuczka
- Miriam Weronika Dominikowska
- Aleksandra Bednarczuk
- Mateusz Feliks Pawluk
- Wojciech Kukiełka
- Piotr Siejwa
- Agata Gałan
- Agata Krzywdzińska
- Lena Zakrzewska
- Michał Derus
- Filip Wojtunik
- Michał Kotkowski
- Artur Kamiński
- Magdalena Andruszkiewicz
- Patrik Niemiec
- Krystian Porębski
- Wiktor Szala
- Paweł Pancewicz
- Fabian Haręża
- Tola Anna Jakubczyk
- Teresa Maria Jastrzębska
- Bartosz Stefański
- Dawid Śledziona
- Katarzyna Kisiel
- Magdalena Gontarz
- Marcin Szlachcikowski
- Damian Żołądek
- Krystian Kulbat
- Robert Cwenar
- Joanna Mazur
- Zenon Dudka
Poprzednia / następna edycja i cykl
Inne starty medalistów w tym miesiącu
- Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U17 i U20 2026 · 2026-06-13 · Warszawa
- 4. Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski 2026 · 2026-06-20 · Szczecin