Wakacyjne zawody lekkoatletyczne – wyniki (11.07.2026, Warszawa)
Podsumowanie
W zawodach zapisano 134 startów 127 zawodników w 37 konkurencjach i kategoriach. Najliczniej obsadzone: Skok w dal M (11 startujących) – wygrał Przemysław Rutowicz z wynikiem 6.83; 100 m M (9 startujących) – wygrał Rafał Rembisz z wynikiem 10.34; Skok w dal K (7 startujących) – wygrała Małgorzata Jóźwicka z wynikiem 6.29. 128 wyników pochodzi ze źródeł nieoficjalnych i jest oznaczonych w tabelach.
Medaliści
- 🥇 Maja Tittinger11.91
- 🥈 Maja Woźniak11.97
- 🥉 Zofia Kozyra12.11
- 🥇 Rafał Rembisz10.34
- 🥈 Dominik Łuczyński10.56
- 🥉 Adrian Brzeziński10.57
- 🥇 Jasmine Kanakanti24.51
- 🥇 Jakub Chmiel21.26
- 🥈 Pietro Faraggiana21.55
- 🥉 Dominik Łuczyński21.76
- 🥇 Alicja Wrona-Kutrzepa37.27
- 🥈 Jagoda Dzikowska43.03
- 🥉 Iga Pazura45.88
- 🥇 Robert Cygler36.20
- 🥈 Jakub Orzoł36.28
- 🥇 Eva Ausraite56.61
- 🥈 Natalia Widawska57.10
- 🥉 Weronika Ilczuk58.11
- 🥇 Oliwier Frąckowiak46.68
- 🥈 Piotr Kidoń49.02
- 🥉 Jan Adamczewski49.26
- 🥇 Adrianna Gierek1:35.76
- 🥈 Wiktoria Śniadoch1:38.64
- 🥉 Paulina Boryś1:44.40
- 🥇 Marek Łada1:21.48
- 🥈 Krzysztof Jakubiec1:25.81
- 🥉 Wojciech Bąk1:32.35
- 🥇 Anna Paradukha2:21.07
- 🥈 Zuzanna Posłuszna2:21.59
- 🥉 Gabriela Kowalik2:25.78
- 🥇 Miłosz Baniak1:55.63
- 🥈 Jakub Malik1:58.90
- 🥉 Kacper Domagała1:59.09
- 🥇 Marianna Bizon4:26.68
- 🥈 Olga Szczepańska4:51.81
- 🥉 Weronika Dudzińska4:57.87
- 🥇 Mateusz Zakrzewski3:45.06
- 🥈 Mateusz Luboiński3:57.83
- 🥉 Ignacy Pimpicki3:58.28
- 🥇 Norbert Jefimczyk8:33.89
- 🥇 Klaudia Siciarz13.46
- 🥈 Weronika Nagięć13.70
- 🥉 Aleksandra Zaucha13.93
- 🥇 Olgierd Michniewski13.93
- 🥇 Damian Haehne14.02
- 🥈 Bartosz Płaszewski14.13
- 🥉 Kacper Góralczyk14.52
- 🥇 Katarzyna Martyna-Jurczyk59.94
- 🥈 Justyna Jelska1:03.06
- 🥉 Weronika Kowal1:04.15
- 🥇 Bartłomiej Wymazała58.87
- 🥈 Oskar Groński59.82
- 🥇 Małgorzata Jóźwicka6.29
- 🥈 Roksana Jędraszak5.86
- 🥉 Weronika Klimacka5.73
- 🥇 Przemysław Rutowicz6.83
- 🥈 Sambor Zieliński6.67
- 🥉 Kacper Góralczyk6.45
- 🥇 Kinga Staszczuk12.13
- 🥈 Zofia Losy11.86
- 🥉 Ewelina Maciejewska11.60
- 🥇 Wojciech Galik15.22
- 🥈 Łukasz Sobora13.61
- 🥉 Bartłomiej Kowalski11.82
- 🥇 Julia Sobczyk1.60
- 🥈 Hanna Kobacka1.55
- 🥈 Patrycja Owczarek1.55
- 🥇 Sebastian Moszczyński2.08
- 🥈 Hubert Jasek2.00
- 🥈 Jakub Hołub2.00
- 🥇 Victoria Kalitta3.70
- 🥇 Zuzanna Oklińska3.70
- 🥉 Pola Smolarczyk3.40
- 🥇 Michał Haratyk19.51
- 🥈 Piotr Goździewicz17.90
- 🥇 Adoum Mahmoud Saleh17.24
- 🥈 Adam Stachewicz13.03
- 🥇 Aleksandra Kowalska36.23
- 🥈 Maja Pietrzak35.00
- 🥇 Guene Mahamat Mahamat56.26
- 🥈 Adam Stachewicz42.35
- 🥇 Aleksandra Nowaczewska60.50
- 🥈 Maria Pracharczyk53.52
- 🥉 Antonina Bujnarowska48.53
- 🥇 Diana Wójtowicz33.69
- 🥇 Khali Bedoui60.70
- 🥈 Patryk Warchoł57.04
- 🥉 Mateusz Lorenc47.37
- 🥇 Jan Michałowski35.10
- 🥇 Mohamed Ibrahim Abdelrahman72.00
- 🥇 Moustafa Habib62.26
- 🥈 Wojciech Sumiński62.21
100 m K (6)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Maja Tittinger2007 | CWKS Resovia Rzeszów | 11.91 |
| 2. | Maja Woźniak2007 | LKS Vectra Włocławek | 11.97 |
| 3. | Zofia Kozyra2009 | KS AZS AWF Katowice | 12.11 |
| 4. | Martyna Skierkowska2000 | KS AZS AWF Warszawa | 12.13 |
| 5. | Julia Dziamska2003 | OŚ AZS Poznań | 12.15 |
| 6. | Klaudia Maciaszczyk2002 | KSLZS Kruszwica | 12.16 |
100 m M (9)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Rafał Rembisz2003 | CWKS Resovia Rzeszów | 10.34 |
| 2. | Dominik Łuczyński2002 | KS AZS AWF Wrocław | 10.56 |
| 3. | Adrian Brzeziński1998 | MKL Toruń | 10.57 |
| 4. | Jan Samulewicz2003 | KS AZS AWFiS Gdańsk | 10.61 |
| 5. | Mateusz Siuda1998 | OŚ AZS Poznań | 10.64 |
| 6. | Maciej Sokołowski2001 | KS Stal LA Ostrów Wlkp. | 10.67 |
| 7. | Hubert Kozelan2003 | AZS UMCS Lublin | 10.71 |
| 8. | Michał Petruczeńko2003 | KS AZS AWF Warszawa | 10.88 |
| 9. | Eryk Krakowski2008 | KS Stal LA Ostrów Wlkp. | 11.05 |
200 m K (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jasmine Kanakanti2007 | WKS Wawel Kraków | 24.51 |
200 m M (5)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jakub Chmiel2001 | AZS UMCS Lublin | 21.26 |
| 2. | Pietro Faraggiana2000 | ITALY | 21.55 |
| 3. | Dominik Łuczyński2002 | KS AZS AWF Wrocław | 21.76 |
| 4. | Nikodem Zimniak2007 | KS Stal LA Ostrów Wlkp. | 21.82 |
| 5. | Andrii Kosoverov2006 | KS AZS AKF Kraków | 22.20 |
300 m K (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Alicja Wrona-Kutrzepa1996 | AZS UMCS Lublin | 37.27 |
| 2. | Jagoda Dzikowska2012 | UKS Filipides Teresin | 43.03 |
| 3. | Iga Pazura2010 | SRS Kondycja Piaseczno | 45.88 |
| 4. | Aleksandra Matysiak2009 | LKS Góra Biega Góra Kalwaria | 46.95 |
300 m M (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Robert Cygler1991 | OKS Skra Warszawa | 36.20 |
| 2. | Jakub Orzoł2010 | OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka | 36.28 |
400 m K (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Eva Ausraite2007 | LITHUANIA | 56.61 |
| 2. | Natalia Widawska1999 | KS AZS AWF Wrocław | 57.10 |
| 3. | Weronika Ilczuk1986 | KS Lemiesz Team Warszawa | 58.11 |
400 m M (5)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Oliwier Frąckowiak2007 | MUKS Kadet Rawicz | 46.68 |
| 2. | Piotr Kidoń2000 | KS AZS AKF Kraków | 49.02 |
| 3. | Jan Adamczewski2008 | AZS Łódź | 49.26 |
| 4. | Oskar Groński2003 | AZS UMCS Lublin | 49.45 |
| 5. | Tymoteusz Nowak2008 | KS Stal LA Ostrów Wlkp. | 50.46 |
600 m K (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Adrianna Gierek2008 | KKL Kielce | 1:35.76 |
| 2. | Wiktoria Śniadoch2012 | UKS Filipides Teresin | 1:38.64 |
| 3. | Paulina Boryś2011 | UKS Filipides Teresin | 1:44.40 |
600 m M (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Marek Łada2008 | KS Czempion Warszawa | 1:21.48 |
| 2. | Krzysztof Jakubiec2008 | UKS Orzełki Warszawa | 1:25.81 |
| 3. | Wojciech Bąk2010 | MKS Polonia Warszawa | 1:32.35 |
800 m K (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Anna Paradukha2010 | MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka | 2:21.07 |
| 2. | Zuzanna Posłuszna2006 | AZS UMCS Lublin | 2:21.59 |
| 3. | Gabriela Kowalik2008 | SRS Kondycja Piaseczno | 2:25.78 |
800 m M (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Miłosz Baniak2009 | WMLKS Pomorze Stargard | 1:55.63 |
| 2. | Jakub Malik2001 | KS AZS AWF Wrocław | 1:58.90 |
| 3. | Kacper Domagała2007 | SMKS Parasol Wrocław | 1:59.09 |
| 4. | Arkadiusz Zawicki2006 | KS AZS AKF Kraków | 2:03.01 |
1500 m K (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Marianna Bizon2007 | KS AZS AWFiS Gdańsk | 4:26.68 |
| 2. | Olga Szczepańska2010 | KS Zamek Kurzętnik | 4:51.81 |
| 3. | Weronika Dudzińska2008 | KS Stal LA Ostrów Wlkp. | 4:57.87 |
| 4. | Julia Rzyp2010 | KS Zamek Kurzętnik | 5:09.07 |
1500 m M (6)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Mateusz Zakrzewski2007 | SKLA Sopot | 3:45.06 |
| 2. | Mateusz Luboiński2007 | KS AZS AWF Warszawa | 3:57.83 |
| 3. | Ignacy Pimpicki2008 | KS Czempion Warszawa | 3:58.28 |
| 4. | Rafał Ogórek2000 | MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz | 3:59.22 |
| 5. | Kamil Kawalerski1999 | KS AZS AKF Kraków | 4:00.27 |
| 6. | Krystian Sopoćko1999 | AZS UMCS Lublin | 4:01.04 |
3000 m M (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Norbert Jefimczyk1999 | AML Słupsk | 8:33.89 |
100 m pł K (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Klaudia Siciarz1998 | KS AZS AKF Kraków | 13.46 |
| 2. | Weronika Nagięć2002 | KS AZS AWF Katowice | 13.70 |
| 3. | Aleksandra Zaucha2007 | KS AZS AKF Kraków | 13.93 |
| 4. | Martyna Skierkowska2000 | KS AZS AWF Warszawa | 13.98 |
110 m pł M (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Olgierd Michniewski2000 | RLTL GGG Radom | 13.93 |
110 m pł M U20 (99.1) (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Damian Haehne2007 | CWKS Resovia Rzeszów | 14.02 |
| 2. | Bartosz Płaszewski2007 | KS AZS AKF Kraków | 14.13 |
| 3. | Kacper Góralczyk2007 | KS AZS AWF Warszawa | 14.52 |
400 m pł K (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Katarzyna Martyna-Jurczyk1998 | KS AZS AKF Kraków | 59.94 |
| 2. | Justyna Jelska1999 | KS Prefbet-Sonarol Łomża | 1:03.06 |
| 3. | Weronika Kowal1997 | OŚ AZS Poznań | 1:04.15 |
400 m pł M (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Bartłomiej Wymazała2000 | KS SMS Szklarska Poręba | 58.87 |
| 2. | Oskar Groński2003 | AZS UMCS Lublin | 59.82 |
Skok w dal K (7)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Małgorzata Jóźwicka2002 | KS AZS AWF Warszawa | 6.29 |
| 2. | Roksana Jędraszak2002 | OŚ AZS Poznań | 5.86 |
| 3. | Weronika Klimacka1996 | OŚ AZS Poznań | 5.73 |
| 4. | Lena Wróbel2008 | MKS Aleksandrów Łódzki | 5.66 |
| 5. | Maria Błaszczyk2008 | KS Stal LA Ostrów Wlkp. | 5.44 |
| 6. | Julia Perzyńska2003 | UKS Błyskawica Domaniewice | 5.09 |
| 7. | Urszula Sobolak2008 | KS Komunalni Sanok | 4.68 |
Skok w dal M (11)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Przemysław Rutowicz2000 | KS AZS AWF Katowice | 6.83 |
| 2. | Sambor Zieliński2007 | BKS Bydgoszcz | 6.67 |
| 3. | Kacper Góralczyk2007 | KS AZS AWF Warszawa | 6.45 |
| 4. | Bartłomiej Kowalski2007 | MKS Bank BS Płońsk | 6.42 |
| 5. | Filip Rodzinka2008 | CWKS Resovia Rzeszów | 6.33 |
| 6. | Stanisław Zarzycki2008 | MKL Szczecin | 6.15 |
| 7. | Jakub Adamek2008 | KS Stal LA Ostrów Wlkp. | 6.06 |
| 8. | Piotr Boryna2007 | UKS Vis Skierniewice | 6.05 |
| 9. | Łukasz Korzeniowski2003 | MKS Bank BS Płońsk | 5.98 |
| 10. | Mateusz Zborowski2008 | MKL Szczecin | 5.71 |
Trójskok K (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Kinga Staszczuk2003 | KS Agros Zamość | 12.13 |
| 2. | Zofia Losy2007 | KS Stal LA Ostrów Wlkp. | 11.86 |
| 3. | Ewelina Maciejewska2002 | KS AZS AWF Wrocław | 11.60 |
| 4. | Urszula Sobolak2008 | KS Komunalni Sanok | 10.13 |
Trójskok M (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Wojciech Galik2002 | WKS Wawel Kraków | 15.22 |
| 2. | Łukasz Sobora1978 | KS Lemiesz Team Warszawa | 13.61 |
| 3. | Bartłomiej Kowalski2007 | MKS Bank BS Płońsk | 11.82 |
Skok wzwyż K (6)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Julia Sobczyk2003 | Kraków Athletics Team | 1.60 |
| 2. | Hanna Kobacka2008 | UKS Błyskawica Domaniewice | 1.55 |
| 2. | Patrycja Owczarek2002 | RKS Łódź | 1.55 |
| 4. | Weronika Ratajszczak2008 | KS Stal LA Ostrów Wlkp. | 1.45 |
| 4. | Alicja Karwat2008 | RKS Łódź | 1.45 |
| 6. | Tola Nowicka2010 | MKL Toruń | 1.40 |
Skok wzwyż M (5)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Sebastian Moszczyński2003 | KS Podlasie Białystok | 2.08 |
| 2. | Hubert Jasek2007 | KS AZS AWF Warszawa | 2.00 |
| 2. | Jakub Hołub2002 | KU AZS AWP w Lublinie | 2.00 |
| 4. | Jakub Nielub2003 | KS AZS AWF Warszawa | 1.95 |
| 5. | Kacper Bryl1988 | MKS Zduńska Wola | 1.85 |
Skok o tyczce K (5)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Victoria Kalitta2001 | CWZS Zawisza Bydgoszcz SL | 3.70 |
| 1. | Zuzanna Oklińska2008 | KS AZS AWF Warszawa | 3.70 |
| 3. | Pola Smolarczyk2009 | KS AZS AWF Warszawa | 3.40 |
| 4. | Joanna Babiak2007 | MKL Warszawianka Warszawa | 3.20 |
| 4. | Julia Torlińska2008 | KL Gdynia | 3.20 |
Pchnięcie kulą M (7.26kg) (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Michał Haratyk1992 | KS Sprint Bielsko-Biała | 19.51 |
| 2. | Piotr Goździewicz2001 | KS AZS AWF Warszawa | 17.90 |
Pchnięcie kulą M U20 (6kg) (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Adoum Mahmoud Saleh2008 | QATAR | 17.24 |
| 2. | Adam Stachewicz2008 | UKS MOSiR Działdowo | 13.03 |
Rzut dyskiem K (1kg) (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Aleksandra Kowalska2009 | MKS Aleksandrów Łódzki | 36.23 |
| 2. | Maja Pietrzak2010 | MKS Aleksandrów Łódzki | 35.00 |
Rzut dyskiem M U20 (1.75kg) (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Guene Mahamat Mahamat2007 | QATAR | 56.26 |
| 2. | Adam Stachewicz2008 | UKS MOSiR Działdowo | 42.35 |
Rzut młotem K (4kg) (5)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Aleksandra Nowaczewska2002 | LUKS Start Nakło nad Notecią | 60.50 |
| 2. | Maria Pracharczyk2007 | OKS Skra Warszawa | 53.52 |
| 3. | Antonina Bujnarowska2008 | KS Podlasie Białystok | 48.53 |
| 4. | Julia Łodejska2007 | KKL Kielce | 41.64 |
| 5. | Ola Koza2007 | UKS Błyskawica Domaniewice | 25.69 |
Rzut młotem K U18 (3kg) (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Diana Wójtowicz2011 | UKS Czwórka Ostrowiec Św. | 33.69 |
Rzut młotem M (7.26kg) (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Khali Bedoui2000 | QATAR | 60.70 |
| 2. | Patryk Warchoł1999 | OKS Skra Warszawa | 57.04 |
| 3. | Mateusz Lorenc2007 | UMKS Iskra Wolsztyn | 47.37 |
Rzut młotem M U18 (5kg) (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jan Michałowski2009 | AZS UMCS Lublin | 35.10 |
Rzut młotem M U20 (6kg) (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Mohamed Ibrahim Abdelrahman2007 | QATAR | 72.00 |
Rzut oszczepem M (800) (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Moustafa Habib2007 | EGYPT | 62.26 |
| 2. | Wojciech Sumiński1994 | KS AZS AWF Warszawa | 62.21 |
Medaliści, edycje i powiązane rankingi
Medaliści → profile
- Maja Tittinger
- Maja Woźniak
- Zofia Kozyra
- Rafał Rembisz
- Dominik Łuczyński
- Adrian Brzeziński
- Jasmine Kanakanti
- Jakub Chmiel
- Pietro Faraggiana
- Alicja Wrona-Kutrzepa
- Jagoda Dzikowska
- Iga Pazura
- Robert Cygler
- Jakub Orzoł
- Eva Ausraite
- Natalia Widawska
- Weronika Ilczuk
- Oliwier Frąckowiak
- Piotr Kidoń
- Jan Adamczewski
- Adrianna Gierek
- Wiktoria Śniadoch
- Paulina Boryś
- Marek Łada
- Krzysztof Jakubiec
- Wojciech Bąk
- Anna Paradukha
- Zuzanna Posłuszna
- Gabriela Kowalik
- Miłosz Baniak
- Jakub Malik
- Kacper Domagała
- Marianna Bizon
- Olga Szczepańska
- Weronika Dudzińska
- Mateusz Zakrzewski
- Mateusz Luboiński
- Ignacy Pimpicki
- Norbert Jefimczyk
- Klaudia Siciarz
- Weronika Nagięć
- Aleksandra Zaucha
- Olgierd Michniewski
- Damian Haehne
- Bartosz Płaszewski
- Kacper Góralczyk
- Katarzyna Martyna-Jurczyk
- Justyna Jelska
- Weronika Kowal
- Bartłomiej Wymazała
- Oskar Groński
- Małgorzata Jóźwicka
- Roksana Jędraszak
- Weronika Klimacka
- Przemysław Rutowicz
- Sambor Zieliński
- Kinga Staszczuk
- Zofia Losy
- Ewelina Maciejewska
- Wojciech Galik
- Łukasz Sobora
- Bartłomiej Kowalski
- Julia Sobczyk
- Hanna Kobacka
- Patrycja Owczarek
- Sebastian Moszczyński
- Hubert Jasek
- Jakub Hołub
- Victoria Kalitta
- Zuzanna Oklińska
- Pola Smolarczyk
- Michał Haratyk
- Piotr Goździewicz
- Adoum Mahmoud Saleh
- Adam Stachewicz
- Aleksandra Kowalska
- Maja Pietrzak
- Guene Mahamat Mahamat
- Aleksandra Nowaczewska
- Maria Pracharczyk
- Antonina Bujnarowska
- Diana Wójtowicz
- Khali Bedoui
- Patryk Warchoł
- Mateusz Lorenc
- Jan Michałowski
- Mohamed Ibrahim Abdelrahman
- Moustafa Habib
- Wojciech Sumiński
Poprzednia / następna edycja i cykl
Inne starty medalistów w tym miesiącu
- Młodzieżowe zawody lekkoatletyczne · 2026-07-04 · Warszawa