XXIX Ogólnopolskie Igrzyska LZS – Finał Centralny – wyniki (28.08.2026, Spała)
Podsumowanie
W zawodach zapisano 135 startów 125 zawodników w 11 konkurencjach i kategoriach. Najliczniej obsadzone: 100m K U16 (30 startujących) – wygrała Nikola Stanula z wynikiem 13.09; 1000m Steeplechase K U16 (19 startujących) – wygrała Aniela Arseniuk-Chiluk z wynikiem 3:16.25; 1000m Steeplechase M U16 (15 startujących) – wygrał Dominik Zawieja z wynikiem 2:49.11. 135 wyników pochodzi ze źródeł nieoficjalnych i jest oznaczonych w tabelach.
Medaliści
- 🥇 Nikola Stanula13.09
- 🥈 Lena Osicka13.17
- 🥉 Maja Pietruszczak13.20
- 🥇 Konrad Trella11.90
- 🥈 Julian Mikulski11.99
- 🥉 Antoni Rychlewski12.09
- 🥇 Jagoda Dzikowska42.89
- 🥈 Kaja Podgórniak44.03
- 🥉 Nikola Stanula44.79
- 🥇 Konrad Trella36.21
- 🥈 Fabian Mrowiński38.97
- 🥉 Dominik Botkiewicz39.50
- 🥇 Wiktoria Śniadoch1:36.01
- 🥈 Milena Kamińska1:39.26
- 🥉 Magdalena Grzyb1:44.03
- 🥇 Gabriel Zając1:25.73
- 🥈 Wilhelm Wozich1:27.29
- 🥉 Jakub Kowalski1:27.39
- 🥇 Laura Szmuc3:17.06
- 🥈 Mariia Moisiienko3:17.97
- 🥉 Jagoda Trybuła3:30.54
- 🥇 Wojciech Nagięć2:45.24
- 🥈 Dawid Szczęsny2:46.21
- 🥉 Natan Szymanowski2:52.11
- 🥇 Aniela Arseniuk-Chiluk3:16.25
- 🥈 Lena Skoniecka3:19.19
- 🥉 Paulina Boryś3:20.14
- 🥇 Dominik Zawieja2:49.11
- 🥈 Natan Okrągły2:53.41
- 🥉 Maciej Meler2:54.79
- 🥇 Maksymilian Jankowski15.59
- 🥈 Kacper Waruszewski16.01
- 🥉 Igor Karczewski16.12
100m K U16 (30)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Nikola Stanula2012 | CKS Budowlani Częstochowa | 13.09 |
| 2. | Lena Osicka2011 | LKS Vectra Włocławek | 13.17 |
| 3. | Maja Pietruszczak2012 | UMLKS Pegaz Opoczno | 13.20 |
| 4. | Agata Gniadzik2012 | LKS Atleta Gniezno | 13.21 |
| 5. | Milena Małecka2011 | UKS Achilles Leszno | 13.35 |
| 6. | Pola Tomżyńska2011 | CKS Budowlani Częstochowa | 13.35 |
| 7. | Alicja Dudek2012 | MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz | 13.46 |
| 8. | Julia Babula2011 | LKS Polkowice | 13.56 |
| 9. | Amelia Markiewicz2011 | GUKS Asy Dywity | 13.60 |
| 10. | Amelia Kozłowska2011 | NKS Start Namysłów | 13.67 |
100m M U16 (12)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Konrad Trella2012 | LKS Ziemi Puckiej Puck | 11.90 |
| 2. | Julian Mikulski2011 | MKS Żak Biała Podlaska | 11.99 |
| 3. | Antoni Rychlewski2011 | TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski | 12.09 |
| 4. | Oliwier Cieślak2011 | UKS Czempion Bełchatów | 12.10 |
| 5. | Damian Linek2011 | UKS Herkules Sulejówek | 12.18 |
| 6. | Oliwier Dębecki2011 | LUKS Start Nakło nad Notecią | 12.30 |
| 7. | Dominik Botkiewicz2011 | UKS 12 Kalisz | 12.48 |
| 8. | Olaf Biłek2011 | UMLKS Pegaz Opoczno | 12.62 |
| 9. | Fabian Mrowiński2011 | UMLKS START Wieruszów | 12.71 |
| 10. | Miłosz Piasecki2011 | CKS Budowlani Częstochowa | 12.72 |
300m K U16 (10)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jagoda Dzikowska2012 | UKS Filipides Teresin | 42.89 |
| 2. | Kaja Podgórniak2012 | LUKS Namysłów | 44.03 |
| 3. | Nikola Stanula2012 | CKS Budowlani Częstochowa | 44.79 |
| 4. | Nikole Bator2012 | NKS Start Namysłów | 44.96 |
| 5. | Amelia Markiewicz2011 | GUKS Asy Dywity | 45.40 |
| 6. | Anastazja Osowska2012 | CKS Budowlani Częstochowa | 45.68 |
| 7. | Hanna Kożuszko2011 | MULKS Juvenia Głuchołazy | 47.17 |
| 8. | Gabriela Zofia Kalinka2012 | Kraków Athletics Team | 47.38 |
| 9. | Kinga Bernatowicz2011 | KLKS Juventa-Cerrad Starachowice | 47.45 |
| 10. | Hanna Zielińska2012 | UKS Tiki Taka Kolbuszowa | 50.30 |
300m M U16 (6)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Konrad Trella2012 | LKS Ziemi Puckiej Puck | 36.21 |
| 2. | Fabian Mrowiński2011 | UMLKS START Wieruszów | 38.97 |
| 3. | Dominik Botkiewicz2011 | UKS 12 Kalisz | 39.50 |
| 4. | Oskar Kolano2011 | UKS Czempion Bełchatów | 39.72 |
| 5. | Artsiom Bielawski2012 | SKS Feniks Siedlce | 41.28 |
| 6. | Aleksander Kluczek2011 | MKS Pogoń Siedlce | 43.81 |
600m K U16 (11)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Wiktoria Śniadoch2012 | UKS Filipides Teresin | 1:36.01 |
| 2. | Milena Kamińska2012 | KS Polonia Pasłęk | 1:39.26 |
| 3. | Magdalena Grzyb2012 | CKS Budowlani Częstochowa | 1:44.03 |
| 4. | Hanna Wąsek2011 | MKS-MOSM Bytom | 1:44.58 |
| 5. | Kinga Grzybowska2011 | GUKS Asy Dywity | 1:45.15 |
| 6. | Maja Małysza2012 | LKS Znicz Biłgoraj | 1:46.64 |
| 7. | Antonina Krasnoborska2012 | LKS Korab Olecko | 1:47.78 |
| 8. | Alicja Dyrała2012 | MLUKS Rawa - Rawa Mazowiecka | 1:50.77 |
| 9. | Nikola Gładka2012 | Athletics Team Radomsko | 1:50.82 |
| 10. | Julia Ćwik2012 | KS Agros Zamość | 1:52.29 |
600m M U16 (10)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Gabriel Zając2011 | UKS Tempo 5 Przemyśl | 1:25.73 |
| 2. | Wilhelm Wozich2011 | MLKS Nadwiślanin Chełmno | 1:27.29 |
| 3. | Jakub Kowalski2011 | LKS MOSiR Sieradz | 1:27.39 |
| 4. | Beniamin Zębala2011 | Kraków Athletics Team | 1:28.44 |
| 5. | Bartosz Kapała2011 | MKS Żak Biała Podlaska | 1:28.85 |
| 6. | Igor Stanek2011 | LKS Victoria Olesno | 1:32.45 |
| 7. | Jan Feliksiak2011 | LKS MOSiR Sieradz | 1:34.42 |
| 8. | Mikołaj Supeł2012 | MKS Żak Biała Podlaska | 1:34.90 |
| 9. | Tymoteusz Kalisz2012 | UKS Tempo 5 Przemyśl | 1:36.89 |
| 10. | Adam Kusztak2011 | UKS Błyskawica Domaniewice | 1:46.06 |
1000m K U16 (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Laura Szmuc2012 | UKS Tempo 5 Przemyśl | 3:17.06 |
| 2. | Mariia Moisiienko2012 | LUKS Hańcza Suwałki | 3:17.97 |
| 3. | Jagoda Trybuła2011 | CKS Budowlani Częstochowa | 3:30.54 |
| 4. | Hanna Świerczyńska2012 | CKS Budowlani Częstochowa | 3:42.43 |
1000m M U16 (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Wojciech Nagięć2012 | TS Wieliczanka Wieliczka | 2:45.24 |
| 2. | Dawid Szczęsny2011 | CKS Budowlani Częstochowa | 2:46.21 |
| 3. | Natan Szymanowski2011 | MKS Junior Złocieniec | 2:52.11 |
1000m Steeplechase K U16 (19)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Aniela Arseniuk-Chiluk2011 | MKS Żak Biała Podlaska | 3:16.25 |
| 2. | Lena Skoniecka2011 | UKS Jedyneczka Giżycko | 3:19.19 |
| 3. | Paulina Boryś2011 | UKS Filipides Teresin | 3:20.14 |
| 4. | Marcelina Świątek2012 | NKS Start Namysłów | 3:23.52 |
| 5. | Patrycja Sacha2012 | LKS Victoria Olesno | 3:24.74 |
| 6. | Hanna Tondel2011 | Adam Draczyński Running Team Nowa Sól | 3:26.05 |
| 7. | Nina Porzycka2011 | Kraków Athletics Team | 3:26.50 |
| 8. | Klaudia Radziecka2012 | LKS Vectra Włocławek | 3:28.30 |
| 9. | Zuzanna Dzianach2012 | LKS Zuza Running Team Opoczno | 3:29.30 |
| 10. | Lena Gromala2011 | KS Polonia Pasłęk | 3:29.85 |
1000m Steeplechase M U16 (15)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Dominik Zawieja2011 | LUKS Start Nakło nad Notecią | 2:49.11 |
| 2. | Natan Okrągły2011 | UKS Gimnazjon Płońsk | 2:53.41 |
| 3. | Maciej Meler2011 | LUKS Orkan Września | 2:54.79 |
| 4. | Wiktor Wala2011 | CKS Budowlani Częstochowa | 2:55.69 |
| 5. | Piotr Dobrowolski2011 | LKS Vectra Włocławek | 2:55.91 |
| 6. | Kacper Bocheński2011 | MLKS Nadwiślanin Chełmno | 2:56.35 |
| 7. | Jakub Zielonka2011 | UKS Orkan Środa Wlkp. | 2:56.86 |
| 8. | Jakub Jarota2011 | UKS Orkan Środa Wlkp. | 2:57.00 |
| 9. | Kacper Dembski2012 | KS Polonia Pasłęk | 2:58.41 |
| 10. | Paweł Ratajczyk2012 | MULKS Juvenia Głuchołazy | 3:04.45 |
110 m ppł M U16 (15)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Maksymilian Jankowski2011 | LUKS Start Nakło nad Notecią | 15.59 |
| 2. | Kacper Waruszewski2012 | UKS Czapla Białe Błota | 16.01 |
| 3. | Igor Karczewski2011 | UKS Skoczek Władysławów | 16.12 |
| 4. | Dominik Chmiel2011 | TS Wieliczanka Wieliczka | 16.13 |
| 5. | Karol Krawiecki2011 | MULKS Juvenia Głuchołazy | 16.48 |
| 6. | Igor Przybył2012 | LKS Atleta Gniezno | 16.84 |
| 7. | Olaf Biłek2011 | UMLKS Pegaz Opoczno | 17.18 |
| 8. | Adam Zamojski2012 | KS Podlasie Białystok | 17.37 |
| 9. | Filip Żelazko2012 | LUKS Hańcza Suwałki | 17.68 |
| 9. | Kajetan Skoczylas2011 | UKS Skoczek Władysławów | 17.68 |
Medaliści, edycje i powiązane rankingi
Medaliści → profile
- Nikola Stanula
- Lena Osicka
- Maja Pietruszczak
- Konrad Trella
- Julian Mikulski
- Antoni Rychlewski
- Jagoda Dzikowska
- Kaja Podgórniak
- Fabian Mrowiński
- Dominik Botkiewicz
- Wiktoria Śniadoch
- Milena Kamińska
- Magdalena Grzyb
- Gabriel Zając
- Wilhelm Wozich
- Jakub Kowalski
- Laura Szmuc
- Mariia Moisiienko
- Jagoda Trybuła
- Wojciech Nagięć
- Dawid Szczęsny
- Natan Szymanowski
- Aniela Arseniuk-Chiluk
- Lena Skoniecka
- Paulina Boryś
- Dominik Zawieja
- Natan Okrągły
- Maciej Meler
- Maksymilian Jankowski
- Kacper Waruszewski
- Igor Karczewski
Poprzednia / następna edycja i cykl
Inne starty medalistów w tym miesiącu
- Mityng Perły Mazowsza · 2026-08-02 · Piaseczno
Rankingi miesiąca (sierpień 2026) z tymi zawodnikami
- 1000 m · 14 lat · dziewczęta
- 100 m · 14 lat · dziewczęta
- 300 m · 14 lat · dziewczęta
- 600 m · 14 lat · dziewczęta
- 1000 m · 14 lat · chłopcy
- 100 m · 14 lat · chłopcy
- 300 m · 14 lat · chłopcy
- 1000 m · 15 lat · dziewczęta
- 100 m · 15 lat · dziewczęta
- 1000 m · 15 lat · chłopcy
- 100 m · 15 lat · chłopcy
- 300 m · 15 lat · chłopcy
- 600 m · 15 lat · chłopcy