Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego U16 2026 – wyniki (12.09.2026, Starachowice)
Podsumowanie
W zawodach zapisano 32 startów 26 zawodników w 12 konkurencjach i kategoriach. Najliczniej obsadzone: Pchnięcie kulą K U16 (3kg) (6 startujących) – wygrała Diana Wójtowicz z wynikiem 9.48; Skok wzwyż K U16 (5 startujących) – wygrała Marcelina Ziernik z wynikiem 1.25; Rzut oszczepem K U16 (500) (5 startujących) – wygrała Gabriela Burek z wynikiem 17.91. 30 wyników pochodzi ze źródeł nieoficjalnych i jest oznaczonych w tabelach.
Medaliści
- 🥇 Kinga Bernatowicz14.25
- 🥈 Aleksandra Sawicka14.86
- 🥉 Alicja Kaczmarska14.99
- 🥇 Aleksander Idzik11.62
- 🥇 Klaudia Kula47.22
- 🥇 Jan Sadłocha50.01
- 🥇 Aleksandra Prasałek2:14.57
- 🥈 Maria Kozłowska2:18.18
- 🥇 Maksymilian Żabicki1:38.77
- 🥇 Pola Gorzeń3:23.41
- 🥈 Lilianna Kubicka3:26.40
- 🥇 Olaf Kiełb3:15.39
- 🥈 Aleksander Młynarczyk3:16.22
- 🥇 Maja Kołodziejczyk4.93
- 🥈 Aleksandra Basiak4.66
- 🥇 Marcelina Ziernik1.25
- 🥈 Maria Zębala1.20
- 🥈 Hanna Mąkosa1.20
- 🥇 Diana Wójtowicz9.48
- 🥈 Gabriela Burek7.48
- 🥉 Lena Mrozik6.50
- 🥇 Gabriela Burek17.91
- 🥈 Dominika Chaba14.40
- 🥉 Diana Wójtowicz13.94
100 metrów K U16 (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Kinga Bernatowicz2011 | KLKS Juventa-Cerrad Starachowice | 14.25 |
| 2. | Aleksandra Sawicka2012 | UKS Czwórka Ostrowiec Św. | 14.86 |
| 3. | Alicja Kaczmarska2012 | ULKS Gryf Rytwiany | 14.99 |
| 4. | Pola Wąder2015 | KKL Kielce | 15.45 |
100 metrów M (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Aleksander Idzik2008 | UKSM Ekipa Bielachy Kielce | 11.62 |
300 metrów K U16 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Klaudia Kula2011 | MKS Ostrowia - SMS Ostrowiec Świętokrzyski | 47.22 |
300 metrów M U16 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jan Sadłocha2014 | KS ATHLETICS Busko-Zdrój | 50.01 |
600 metrów K U16 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Aleksandra Prasałek2015 | UKS Żaczek Połaniec | 2:14.57 |
| 2. | Maria Kozłowska2016 | UKS Żaczek Połaniec | 2:18.18 |
600 metrów M U16 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Maksymilian Żabicki2011 | UKS Czwórka Ostrowiec Św. | 1:38.77 |
1000 metrów K U16 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Pola Gorzeń2011 | LKS Zuza Running Team Opoczno | 3:23.41 |
| 2. | Lilianna Kubicka2011 | KKL Kielce | 3:26.40 |
1000 metrów M U16 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Olaf Kiełb2013 | MKS Ostrowia - SMS Ostrowiec Świętokrzyski | 3:15.39 |
| 2. | Aleksander Młynarczyk2012 | KKL Kielce | 3:16.22 |
Skok w dal K U16 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Maja Kołodziejczyk2012 | KKL Kielce | 4.93 |
| 2. | Aleksandra Basiak2012 | KKL Kielce | 4.66 |
Skok wzwyż K U16 (5)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Marcelina Ziernik2013 | KKL Kielce | 1.25 |
| 2. | Maria Zębala2014 | MUKS Wisła Junior Sandomierz | 1.20 |
| 2. | Hanna Mąkosa2013 | KKL Kielce | 1.20 |
| 2. | Kinga Bernatowicz2011 | KLKS Juventa-Cerrad Starachowice | 1.20 |
| 5. | Justyna Zybała2014 | MKS Ostrowia - SMS Ostrowiec Świętokrzyski | 1.10 |
Pchnięcie kulą K U16 (3kg) (6)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Diana Wójtowicz2011 | UKS Czwórka Ostrowiec Św. | 9.48 |
| 2. | Gabriela Burek2011 | UKS Czwórka Ostrowiec Św. | 7.48 |
| 3. | Lena Mrozik2014 | KKL Kielce | 6.50 |
| 4. | Dominika Chaba2013 | KKL Kielce | 5.74 |
| 5. | Oliwia Bąk2014 | KKL Kielce | 5.63 |
| 6. | Nina Pawlik2014 | KKL Kielce | 4.97 |
Rzut oszczepem K U16 (500) (5)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Gabriela Burek2011 | UKS Czwórka Ostrowiec Św. | 17.91 |
| 2. | Dominika Chaba2013 | KKL Kielce | 14.40 |
| 3. | Diana Wójtowicz2011 | UKS Czwórka Ostrowiec Św. | 13.94 |
| 4. | Nina Pawlik2014 | KKL Kielce | 11.55 |
| 5. | Oliwia Bąk2014 | KKL Kielce | 8.91 |
Inne zawody w tym terminie
- IX Polanik Cup Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny · Piotrków Trybunalski
- Mistrzostwa Mazowsza Młodzików (U16) + Polanik Cup (Piotrków, U10/U12) + Mila MCER (Marki) · Ciechanów
- Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego WMZLA U14 i U16 2026 · Olsztyn
- Ogólnopolskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Sprawni-Razem · Zduńska Wola
- Otwarte Mistrzostwa Woj. Opolskiego U14 i U16 2026. Mityng LA z okazji 75-lecia OZLA · Opole
- 13. Memoriał Ryszarda Ksieniewicza · Słupsk
Medaliści, edycje i powiązane rankingi
Medaliści → profile
- Kinga Bernatowicz
- Aleksandra Sawicka
- Alicja Kaczmarska
- Aleksander Idzik
- Klaudia Kula
- Jan Sadłocha
- Aleksandra Prasałek
- Maria Kozłowska
- Maksymilian Żabicki
- Pola Gorzeń
- Lilianna Kubicka
- Olaf Kiełb
- Aleksander Młynarczyk
- Maja Kołodziejczyk
- Aleksandra Basiak
- Marcelina Ziernik
- Maria Zębala
- Hanna Mąkosa
- Diana Wójtowicz
- Gabriela Burek
- Lena Mrozik
- Dominika Chaba