Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego WMZLA U14 i U16 2026 – wyniki (12.09.2026, Olsztyn)
Podsumowanie
W zawodach zapisano 95 startów 88 zawodników w 26 konkurencjach i kategoriach. Najliczniej obsadzone: Skok w dal ze stefy K (24 startujących) – wygrała Maja Kaczmarska z wynikiem 4.79; Skok w dal ze stefy M U14 (12 startujących) – wygrał Krzysztof Herman z wynikiem 5.40; Rzut dyskiem K U16 (0.75 kg) (10 startujących) – wygrała Nadia Obrębska z wynikiem 23.48. 90 wyników pochodzi ze źródeł nieoficjalnych i jest oznaczonych w tabelach.
Medaliści
- 🥇 Hanna Kaszubska13.75
- 🥈 Hanna Powązka14.23
- 🥉 Patrycja Kleba14.36
- 🥇 Alicja Jankowska13.33
- 🥈 Milena Kruszewska13.53
- 🥉 Małgorzata Jedlińska13.61
- 🥇 Arkadiusz Adamski12.38
- 🥈 Jakub Sroczak14.43
- 🥉 Artur Tymiński16.28
- 🥇 Karol Laszuk12.14
- 🥈 Jakub Babski12.79
- 🥉 Jakub Kasprowicz13.95
- 🥇 Maria Dzienis56.90
- 🥇 Zofia Golec53.46
- 🥈 Maria Skrzypkowska54.82
- 🥉 Emilia Kowalkowska1:00.22
- 🥇 Dominik Dobrenko53.42
- 🥈 Artur Tymiński58.20
- 🥇 Sebastian Machnio37.83
- 🥇 Maja Łechtańska1:45.96
- 🥈 Nadia Szczepańska1:55.71
- 🥉 Wiktoria Rogozińska1:59.30
- 🥇 Milena Kamińska1:40.58
- 🥈 Maja Jeziorska1:53.38
- 🥇 Jakub Kwaterkiewicz1:36.78
- 🥈 Igor Murawski1:55.76
- 🥉 Karol Drozdowski1:56.84
- 🥇 Zofia Markowska3:14.70
- 🥇 Lena Tanona3:28.54
- 🥈 Ewa Rudnik3:45.90
- 🥇 Maciej Mleczek2:56.24
- 🥇 Aleksandra Wojciechowska4.47
- 🥇 Jakub Kasprowicz4.89
- 🥇 Maja Kaczmarska4.79
- 🥈 Gabriela Samojłowicz4.58
- 🥉 Natalia Sosnowska4.57
- 🥇 Krzysztof Herman5.40
- 🥈 Krzysztof Waleryn4.83
- 🥉 Jan Lewandowski4.56
- 🥇 Jakub Pankiewicz1.75
- 🥇 Amelia Brzozowska9.55
- 🥈 Antonina Wiśniewska7.65
- 🥉 Aleksandra Wiak6.84
- 🥇 Kinga Jesiotr8.24
- 🥈 Julia Mędyk6.59
- 🥇 Jarosław Wiak5.16
- 🥇 Nadia Obrębska23.48
- 🥈 Amelia Brzozowska21.79
- 🥉 Zuzanna Gizińska19.73
- 🥇 Oliwier Cap23.15
- 🥇 Helena Kuśmierczyk20.86
- 🥇 Marika Kasprowicz35.89
100 m K U14 (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Hanna Kaszubska2013 | GUKS Asy Dywity | 13.75 |
| 2. | Hanna Powązka2013 | KS AZS UWM Olsztyn | 14.23 |
| 3. | Patrycja Kleba2013 | KS AZS UWM Olsztyn | 14.36 |
| 4. | Iga Adamowicz2013 | KS AZS UWM Olsztyn | 14.78 |
100 m K U16 (7)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Alicja Jankowska2011 | SSP Orka Iława | 13.33 |
| 2. | Milena Kruszewska2012 | LKS Lubawa | 13.53 |
| 3. | Małgorzata Jedlińska2011 | UKS Sokół Węgorzewo | 13.61 |
| 4. | Lena Heichel2012 | UKS Piorun Barczewo | 13.92 |
| 5. | Wiktoria Gajdamowicz2012 | KS Polonia Pasłęk | 14.05 |
| 6. | Oliwia Drabyk2011 | UKS Sokół Węgorzewo | 15.22 |
| 7. | Izabela Trzeciak2012 | KS AZS UWM Olsztyn | 15.42 |
100 m M U14 (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Arkadiusz Adamski2013 | LKS Korab Olecko | 12.38 |
| 2. | Jakub Sroczak2013 | UKS Jedynka Bartoszyce | 14.43 |
| 3. | Artur Tymiński2014 | KS AZS UWM Olsztyn | 16.28 |
100 m M U16 (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Karol Laszuk2011 | MKS Truso Elbląg | 12.14 |
| 2. | Jakub Babski2009 | LKS Lubawa | 12.79 |
| 3. | Jakub Kasprowicz2012 | LKS Lubawa | 13.95 |
300 m K U14 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Maria Dzienis2013 | MKS Truso Elbląg | 56.90 |
300 m K U16 (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Zofia Golec2012 | LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński | 53.46 |
| 2. | Maria Skrzypkowska2012 | LKS Korab Olecko | 54.82 |
| 3. | Emilia Kowalkowska2012 | LKS Lubawa | 1:00.22 |
300 m M U14 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Dominik Dobrenko2014 | LKS Korab Olecko | 53.42 |
| 2. | Artur Tymiński2014 | KS AZS UWM Olsztyn | 58.20 |
300 m M U16 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Sebastian Machnio2009 | KS Polonia Pasłęk | 37.83 |
600 m K U14 (4)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Maja Łechtańska2013 | UKS Akademia Dwójki Olsztyn | 1:45.96 |
| 2. | Nadia Szczepańska2014 | MKS Truso Elbląg | 1:55.71 |
| 3. | Wiktoria Rogozińska2014 | MKS Truso Elbląg | 1:59.30 |
| 4. | Alicja Markiewicz2014 | MKS Truso Elbląg | 1:59.51 |
600 m K U16 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Milena Kamińska2012 | KS Polonia Pasłęk | 1:40.58 |
| 2. | Maja Jeziorska2011 | SSP Orka Iława | 1:53.38 |
600 m M U14 (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jakub Kwaterkiewicz2013 | KS AZS UWM Olsztyn | 1:36.78 |
| 2. | Igor Murawski2014 | UKS Jedynka Bartoszyce | 1:55.76 |
| 3. | Karol Drozdowski2014 | SSP Orka Iława | 1:56.84 |
1000 m K U14 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Zofia Markowska2013 | UKS Sokół Węgorzewo | 3:14.70 |
1000 m K U16 (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Lena Tanona2011 | UKS Gimpas Pasłęk | 3:28.54 |
| 2. | Ewa Rudnik2012 | LKS Korab Olecko | 3:45.90 |
1000 m M U16 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Maciej Mleczek2012 | KS AZS UWM Olsztyn | 2:56.24 |
Skok w dal K U16 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Aleksandra Wojciechowska2011 | LKS Korab Olecko | 4.47 |
Skok w dal M U16 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jakub Kasprowicz2012 | LKS Lubawa | 4.89 |
Skok w dal ze stefy K (24)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Maja Kaczmarska2013 | NKS Nowe Miasto Lubawskie | 4.79 |
| 2. | Gabriela Samojłowicz2013 | KS Polonia Pasłęk | 4.58 |
| 3. | Natalia Sosnowska2013 | KS AZS UWM Olsztyn | 4.57 |
| 4. | Aleksandra Szałkowska2014 | NKS Nowe Miasto Lubawskie | 4.52 |
| 5. | Natalia Szymaniak2013 | KS AZS UWM Olsztyn | 4.45 |
| 6. | Tola Centowska2013 | GUKS Asy Dywity | 4.42 |
| 7. | Zuzanna Kijewska2013 | CSiR Susz | 4.34 |
| 8. | Zuzanna Kłosowska2013 | NKS Nowe Miasto Lubawskie | 4.18 |
| 9. | Iga Adamowicz2013 | KS AZS UWM Olsztyn | 4.05 |
| 10. | Zuzanna Rydel2013 | LKS Lubawa | 3.86 |
Skok w dal ze stefy M U14 (12)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Krzysztof Herman2014 | MKL Jurand Szczytno | 5.40 |
| 2. | Krzysztof Waleryn2013 | LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński | 4.83 |
| 3. | Jan Lewandowski2014 | UKS Jedynka Bartoszyce | 4.56 |
| 4. | Olaf Ekiel2014 | KS Polonia Pasłęk | 4.47 |
| 5. | Julian Guzowski2013 | LKS Lubawa | 4.41 |
| 6. | Wojciech Sadowski2013 | LKS Lubawa | 4.23 |
| 7. | Michał Idziak2015 | UKS MOSiR Działdowo | 4.08 |
| 8. | Igor Murawski2014 | UKS Jedynka Bartoszyce | 3.98 |
| 9. | Tomasz Panek2014 | NKS Nowe Miasto Lubawskie | 3.89 |
| 10. | Karol Kroll2015 | KS Zamek Kurzętnik | 3.87 |
Skok wzwyż M U16 (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jakub Pankiewicz2011 | NKS Nowe Miasto Lubawskie | 1.75 |
Pchnięcie kulą K U14 (2kg) (3)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Amelia Brzozowska2013 | KS Polonia Pasłęk | 9.55 |
| 2. | Antonina Wiśniewska2013 | NKS Nowe Miasto Lubawskie | 7.65 |
| 3. | Aleksandra Wiak2016 | KS Polonia Pasłęk | 6.84 |
Pchnięcie kulą K U16 (3kg) (2)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Kinga Jesiotr2012 | UKS Atos Woźnice | 8.24 |
| 2. | Julia Mędyk2012 | LUKS Kłobuk Lidzbark Warmiński | 6.59 |
Pchnięcie kulą M U16 (5kg) (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Jarosław Wiak2012 | KS Polonia Pasłęk | 5.16 |
Rzut dyskiem K U16 (0.75 kg) (10)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Nadia Obrębska2012 | MKL Jurand Szczytno | 23.48 |
| 2. | Amelia Brzozowska2013 | KS Polonia Pasłęk | 21.79 |
| 3. | Zuzanna Gizińska2012 | LKS Lubawa | 19.73 |
| 4. | Kornelia Kośniowska2012 | NKS Nowe Miasto Lubawskie | 18.53 |
| 5. | Weronika Jakubowska2012 | KS Polonia Pasłęk | 17.57 |
| 6. | Aleksandra Wiak2016 | KS Polonia Pasłęk | 17.08 |
| 7. | Lena Wilczewska2012 | LKS Lubawa | 16.00 |
| 8. | Maria Wiśniewska2012 | LKS Lubawa | 15.92 |
| 9. | Antonina Wiśniewska2013 | NKS Nowe Miasto Lubawskie | 15.76 |
| 10. | Agata Tuniewicz2011 | KS Polonia Pasłęk | 15.25 |
Rzut dyskiem M U16 (1kg) (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Oliwier Cap2011 | KS Polonia Pasłęk | 23.15 |
Rzut oszczepem K U16 (500) (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Helena Kuśmierczyk2014 | MKL Jurand Szczytno | 20.86 |
Rzut oszczepem K U18 (500) (1)
| Miejsce | Zawodnik | Klub | Wynik |
|---|---|---|---|
| 1. | Marika Kasprowicz2010 | LKS Lubawa | 35.89 |
Inne zawody w tym terminie
- IX Polanik Cup Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny · Piotrków Trybunalski
- Mistrzostwa Mazowsza Młodzików (U16) + Polanik Cup (Piotrków, U10/U12) + Mila MCER (Marki) · Ciechanów
- Ogólnopolskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Sprawni-Razem · Zduńska Wola
- Otwarte Mistrzostwa Woj. Opolskiego U14 i U16 2026. Mityng LA z okazji 75-lecia OZLA · Opole
- 13. Memoriał Ryszarda Ksieniewicza · Słupsk
- 5. Mityng Kwalifikacyjny LOZLA 2026 · Lublin
Medaliści, edycje i powiązane rankingi
Medaliści → profile
- Hanna Kaszubska
- Hanna Powązka
- Patrycja Kleba
- Alicja Jankowska
- Milena Kruszewska
- Małgorzata Jedlińska
- Arkadiusz Adamski
- Jakub Sroczak
- Artur Tymiński
- Karol Laszuk
- Jakub Babski
- Jakub Kasprowicz
- Maria Dzienis
- Zofia Golec
- Maria Skrzypkowska
- Emilia Kowalkowska
- Dominik Dobrenko
- Sebastian Machnio
- Maja Łechtańska
- Nadia Szczepańska
- Wiktoria Rogozińska
- Milena Kamińska
- Maja Jeziorska
- Jakub Kwaterkiewicz
- Igor Murawski
- Karol Drozdowski
- Zofia Markowska
- Lena Tanona
- Ewa Rudnik
- Maciej Mleczek
- Aleksandra Wojciechowska
- Maja Kaczmarska
- Gabriela Samojłowicz
- Natalia Sosnowska
- Krzysztof Herman
- Krzysztof Waleryn
- Jan Lewandowski
- Jakub Pankiewicz
- Amelia Brzozowska
- Antonina Wiśniewska
- Aleksandra Wiak
- Kinga Jesiotr
- Julia Mędyk
- Jarosław Wiak
- Nadia Obrębska
- Zuzanna Gizińska
- Oliwier Cap
- Helena Kuśmierczyk
- Marika Kasprowicz
Poprzednia / następna edycja i cykl
Inne starty medalistów w tym miesiącu
- 11. Memoriał Wiesława Murawskiego · 2026-09-09 · Sztum
- Warszawska Liga Lekkoatletyczna · 2026-09-13 · Warszawa
- Warszawska Liga Lekkoatletyczna 2026 (II rzut) · 2026-09-13 · Warszawa
- Finał Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej · 2026-09-20 · Warszawa
- Finał Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej 2026 · 2026-09-20 · Warszawa
Rankingi miesiąca (wrzesień 2026) z tymi zawodnikami
- 600 m · 12 lat · dziewczęta
- 100 m · 12 lat · chłopcy
- 300 m · 12 lat · chłopcy
- 600 m · 12 lat · chłopcy
- 1000 m · 13 lat · dziewczęta
- 100 m · 13 lat · dziewczęta
- 300 m · 13 lat · dziewczęta
- 600 m · 13 lat · dziewczęta
- 100 m · 13 lat · chłopcy
- 600 m · 13 lat · chłopcy
- 1000 m · 14 lat · dziewczęta
- 100 m · 14 lat · dziewczęta
- 300 m · 14 lat · dziewczęta
- 600 m · 14 lat · dziewczęta
- 1000 m · 14 lat · chłopcy
- 100 m · 14 lat · chłopcy
- 1000 m · 15 lat · dziewczęta
- 100 m · 15 lat · dziewczęta
- 600 m · 15 lat · dziewczęta
- 100 m · 15 lat · chłopcy